newsportale społecznościowe

Google zdecydowało o zamknięciu Google+

Google zdążyło uśmiercić już więcej projektów, niż niejedna firma kiedykolwiek zaczęła. I nie jest to pierwszy raz, gdy piszę te słowa. Tym razem rozpoczynają one notkę o końcu Google+.

Choć Mountain View zintegrowało Google+ z praktycznie każdą swoją popularną usługą, sieci społecznościowej Google wcale nie przysporzyło to popularności. A w pewnych kręgach nawet wręcz przeciwnie. Niezależnie od powodu, Google+ nigdy nie nabrało takiego wiatru w żagle, jakiego życzyłoby sobie kierownictwo Google.

Pomimo tego, Google utrzymywało swoją sieć społecznościową nieprzerwanie od czerwca 2011 roku. I nadal to robi. Choć wczoraj ogłosiło, że ten stan trwać będzie już tylko do sierpnia przyszłego roku.

W opublikowanym wczoraj poście opisującym odkrytą niedawno podatność oraz kroki, jakie zespół Google+ podejmie, by ją załatać, Mountain View ogłosiło też datę zamknięcia swojej sieci społecznościowej. Firma doszła do wniosku, że w dłuższej perspektywie nie ma sensu utrzymywać usługi, w której „90 procent sesji trwa mniej niż pięć sekund”. Nieliczni użytkownicy, którzy faktycznie korzystają z Google+ mają jeszcze dziesięć miesięcy, by skopiować z niej swoje dane. Później Google+ odejdzie do cyfrowego lamusa.

podobne treści