aplikacje

Google zastąpi aplikacje Dysku i Zdjęć Drive File Stream

Spore zmiany czekają użytkowników aplikacji Google. Po tym jak Mountain View udostępniło w lipcu nową aplikację do synchronizacji Zdjęć i Dysku przyszedł czas na stopniowe odchodzenie przez Google od starszych wersji tych aplikacji. Przestaną one działać w marcu przyszłego roku.

Na przesiadkę jest więc jeszcze trochę czasu, ale na Maku i na Windowsie jeszcze w tym roku przestanie być świadczone dla nich wsparcie. Ostatecznie zostaną wyłączone 12 marca przyszłego roku. W zamian za dwie aplikacje, Google Drive oraz Google Photos Backup, Mountain View proponuje korzystanie z jednej, nowej, w której znajdzie się funkcjonalność Drive File Stream, znana do tej pory z G Suite Enterprise.

Pojawiła się ona tam w formie testowej w pierwszej połowie tego roku i początkowo nic nie wskazywało na to, że zostanie ona udostępniona dla wszystkich i to jeszcze w tym miesiącu. Drive File Stream umożliwi dostęp do wszystkich plików zapisanych na wirtualnym dysku w chmurze, bez konieczności przeprowadzania ich czasochłonnej i zajmującej miejsce na lokalnym dysku synchronizacji.

Użytkownicy starszego Google Drive oraz Google Photos Backup otrzymają komunikaty zachęcające do przejścia do nowej wersji aplikacji. Wsparcie dla obydwu programów zakończy się 11 grudnia, a ostatecznie wyłączone zostaną 12 marca przyszłego roku.

podobne treści