tablety

Google zaprezentowało nowego Nexusa 7

Google zaprezentowało wczoraj oficjalnie tegoroczny model Nexusa 7. Choć wygląd i specyfikację tego tabletu poznaliśmy w zasadzie jeszcze przed konferencją, nie obyło się bez małych niespodzianek.

Potwierdziła się większość wcześniejszych informacji dotyczących nowej generacji Nexusa 7, przytoczę je więc tylko dla porządku.

Urządzenie zostało wyposażone w siedmiocalowy ekran LCD IPS o rozdzielczości 1920 na 1200, 323 piksele na cal. W obudowie znajdzie się miejsce na 2GB pamięci RAM, procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro 8064 taktowany 1,5 GHz oraz grafikę Adreno 320. Nowa wersja Nexusa została wyposażona także w WiFi, Bluetooth 4.0, port micro USB i gniazdo minijack. Pod obudową znalazło się także miejsce dla dwóch kamer 1,2 oraz 5 megapikseli. Urządzenie jest cieńsze (114 na 200 na 8,65 mm) i lżejsze o 50 gramów od swojego poprzednika.

Do drobnych niespodzianek można zaliczyć fakt, że nowego Nexusa 7 będzie można ładować za pomocą bezprzewodowej ładowarki indukcyjnej a w porcie microUSB znalazło się miejsce na wyjście wideo SlimPort HDMI, które jednak do działania będzie wymagało specjalnej przejściówki.

Dość dużym zaskoczeniem jest zapowiedź także trzeciej wersji nowego Nexusa 7. Dotychczas słyszeliśmy o wersjach wyposażonych w 16GB i 32 GB pamięci wewnętrznej, sprzedawanych po 230 i 270 dolarów. Google zapowiedziało jednak, że pojawi się także wersja wyposażona w 32 GB pamięci wewnętrznej, która obsługiwać będzie standard LTE. Będzie ona sprzedawana za 349 dolarów. W sprzedaży sprzęt pojawi się 30 lipca. Oczywiście tylko w USA, ale Google obiecuje, że w ciągu „kilku najbliższych tygodni” tablet zadebiutuje także w innych krajach, co nie jest żadnym pocieszeniem, ponieważ wśród wymienionych wczoraj krajów jak zwykle nie było Polski. Najprawdopodobniej więc przyjdzie nam na niego jeszcze trochę poczekać.

Ile? Nie wiadomo, ale pierwszy Nexus 7 pojawił się oficjalnie w polskich sklepach 1 października zeszłego roku.

podobne treści