aplikacjegadżetywynalazki

Google zaprasza deweloperów na pierwsze spotkania z Google Glass

Wygląda na to, że w najbliższym czasie dowiemy się czegoś nowego na temat Google Glass – Mountain View zaczęło rozsyłać zaproszenia dla deweloperów na hackatony poświęcone tej platformie.

Zaproszenia na dwa dwudniowe spotkania otrzymali oczywiście tylko ci deweloperzy, którzy na zeszłorocznej konferencji Google I/O zdecydowali się zamówić prototypowy egzemplarz Google Glass. Jak na razie okularów Google nie otrzymają jeszcze na własność, ale na spotkaniach będą mogli zapoznać się z urządzeniami i zacząć pisać pierwsze aplikacje wykorzystujące możliwości tej platformy.

Spotkania odbędą się 28 i 29 stycznia w San Francisco a 1 i 2 lutego w Nowym Jorku. Plan obydwu jest taki sam czyli uczestnicy obu spotkań będą mogli najpierw zapoznać się z prototypowym urządzeniem, później Google zaznajomi ich z API Project Glass o nazwie Mirror. Drugi dzień przeznaczony jest na pisanie aplikacji.

Co ciekawe, choć zaproszenia zostały wysłane tylko do deweloperów, którzy zapłacili już 1500 dolarów za Google Glass Explorer Edition, Mountain View zastrzega, że ilość miejsc na oba spotkania jest ograniczona i prawdopodobnie nie wszystkie osoby, które otrzymają zaproszenia wejdą ostatecznie na spotkania.

Miejmy nadzieję, że spotkania nie będą objęte całkowitą tajemnicą i dowiemy się czegoś więcej na temat okularów augmented reality Google.

podobne treści