mobilenews

Google wprowadzi narzędzie do lokalizowania urządzeń z Androidem

Właściciele sprzętu z jabłuszkiem na obudowie już od trzech lat mogą korzystać z funkcji Find My iPhone do lokalizowania i/lub kasowania zawartości zgubionych czy skradzionych urządzeń. Posiadacze urządzeń z Androidem nie mają tyle szczęścia – muszą sami zadbać o zainstalowanie działającego w podobny sposób oprogramowania lub liczyć na pomoc policji. Do końca tych wakacji ma się to jednak zmienić – Google zapowiedziało, że podobna funkcjonalność trafi na Androida.

Właściciele urządzeń mobilnych działających pod kontrolą Androida 2.2 wzwyż, otrzymają dostęp do narzędzia pozwalającego zlokalizować zgubione lub skradzione urządzenie za pośrednictwem nowej wersji strony Android Device Manager. Z tego miejsca będzie można zlokalizować urządzenie, włączyć jego dzwonek czy skasować dane na nim przechowywane.

Google zapowiedziało także wydanie aplikacji mobilnej, która ma ułatwiać cały proces, ale użytkownicy nie będą musieli jej instalować by funkcjonalność ta była dostępna dla ich urządzeń za pośrednictwem strony internetowej.

Aż chciałoby się powiedzieć – nareszcie. Poza Apple podobną funkcjonalność zdążył już nawet wprowadzić Microsoft. Niestety w zapowiedzi próżno szukać konkretnej daty wprowadzenia tej funkcjonalności dla Androida. Pozostaje nam zadowolić się informacją, że stanie się to jeszcze w tym miesiącu.

podobne treści