ciekawostkinews

Google zapowiada reorganizację kampanii Android One

Amerykański gigant nie zamierza rzucać marzeń o podboju wschodzących rynków Azji. Zgodnie z zapowiedziami Rajana Anandana z hinduskiego oddziału Google, ten już wkrótce dokona reorganizacji projektu Android One, który ma dostarczyć tanie smartfony z Internetem na „rozwijające się” rynki Azji czy Afryki.

Zdaniem prominentnego, azjatyckiego oficjela Google, dotychczasowe niepowodzenia koncepcji wynikały z niewystarczającej wydajności partnerów firmy oraz zbyt wysokiej ceny urządzeń, wahającej się w granicach 100 dolarów. Nowy model zakłada zaś produkcję znacznie większej ilości smartfonów, dostępnych nawet za 30 do 50 USD.

Niestety, gigant nie ujawnił kto zajmie się produkcją kolejnej fali słuchawek, będących de facto trzonem całego projektu. Trudno więc oszacować, czy będą one niemal dokładnymi kopiami swoich poprzedniczek. Starsza generacja tych smartfonów, sprzedawana pod egidą Google przez firmy Micromax, Karbonn czy Spice Mobile posiadały solidne wyposażenie, dopełnione 4 lub 5-calowymi wyświetlaczami i znośnymi aparatami 5 MPx. Były jednak przy tym dwa razy droższe od planowanych następców.

Choć w perspektywie kilku najbliższych projekt ma obejmować szeroko pulę krajów, póki co skupi się przede wszystkim na Indiach. Według Rajana Anandana, wyszukiwarkowy gigant planuje przeprowadzenie szeroko zakrojonej inwestycji w treści dopasowane do tamtejszych zwyczajów, kultury i języka. Większość dotychczasowych tworów firmy jest skierowana raczej do społeczności „Zachodu” przez co nie zawsze trafia w gusta ludzi pochodzących z zupełnie odmiennych krajów.

Co oczywiste, ostatecznym celem Google jest sprzedaż możliwie największej liczby urządzeń, które przyciągną hindusów, a także przedstawicieli, mniej zamożnych narodów, do Internetu. Cały projekt to ni mniej, ni więcej, drobny impuls, który ma przyczynić się do rozwoju rynku, dysponującego jednym z najbardziej imponujących potencjałów ludzkich na świecie.

Po prawdzie, jesteśmy tu, ponieważ za 10 lat miliard hindusów będzie mieć dostęp do Internetu i uważamy, że tak ogromna liczba nowych użytkowników zrobi wielką różnicę w kształcie globalnej, sieciowej ekonomii.

Plan jest więc jasny – zdobyć rynek nim ten jeszcze w ogóle się narodzi.

Źródło: Engadget.com

podobne treści