gadżety

Google zapowiada dwa nowe smartwatche z Android Wear 2.0

Fani smartwatchy już mogą przygotowywać się na kolejne premiery. W rozmowie z portalem The Verge, przedstawiciel Google potwierdził, że w pierwszym kwartale przyszłego roku firma planuje wprowadzenie na rynek dwóch smartwatch z systemem Android Wear 2.0.

Nie będą to jednak urządzenia z serii Pixel, jak ujawnił Jeff Chang, odpowiedzialny za platformę Android Wear, na obu urządzeniach pojawi się logo producenta, ale na razie nie chciał ujawnić jaka to będzie firma. Stwierdził jednak, że będzie to firma, która już wcześniej przygotowywała zegarki z Android Wear, więc mowa o LG, Huawei, Samsungu, Motoroli, Fossil, ASUS, Casio, Sony, Nixon, Michael Kors albo Tag Heuer.

Na razie nie wiadomo wiele na ich temat. Podobno rozwijane są pod kryptonimami Angelfish i Swordfish. Jeden z nich ma być większy i być wyposażony w odbiornik GPS oraz wbudowany modem LTE. Drugi ma być mniejszy, a jego konstrukcja będzie trochę prostsza.

Chang poinformował również o tym, że już w styczniu zostanie wydany Android Wear 2.0 Developer Preview 5, który będzie ostatnią wersją beta przed oficjalną premierą wersji ogólnodostępnej. Aktualizacja ma przynieść dwie ważne nowości – pierwszą z nich będzie wsparcie dla Google Assistant, a drugą Android Pay.

Zdjęcie: Flickr/Janitors

podobne treści