internet

Google zamknie Kreatora Map

Google ogłosiło, że Kreator Map Google, czyli narzędzie pozwalające na wzbogacanie map dodatkowymi informacjami, zostanie zamknięte w marcu przyszłego roku. Jednak w przyszłości niektóre z jego funkcji zostaną zintegrowane z mapami.

Kreator Map Google został uruchomiony w 2008 roku, a jego głównym celem było udostępnienie narzędzi, które pozwolą dodawanie informacji na temat terenów oddalonych od większych ośrodków miejskich, lub takich, które nie posiadały dokładnych map. Dzięki temu przyczynił się on do zwiększenia dokładności map, którymi dysponuje Google, choć nie obyło się bez wpadek, z których chyba najsłynniejszą był rysunek Androida, który oddawał mocz na logo Apple.

Jednak po dziewięciu latach funkcjonowania programu, Google doszło do wniosku, że nie jest już on potrzebny, a jako samodzielna usługa zostanie zamknięty w marcu przyszłego roku. Część z jego funkcjonalności ma jednak zostać zintegrowana z samymi mapami, a konkretnie z usługą Lokalni przewodnicy, dzięki której już teraz można wzbogacać Mapy Google o opinie i zdjęcia danej lokalizacji. Za swoje zaangażowanie Lokalni Przewodnicy są nagradzani, na przykład przestrzenią dyskową w Dysku Google czy pierwszeństwem w dostępie do nowych funkcji.

Google najwyraźniej doszło do wniosku, że utrzymywanie dwóch podobnych do siebie usług nie ma większego sensu. Dodatkowo, dzięki połączeniu funkcjonalności osoby dotychczas zaangażowane w usprawnianie Map Google, będą mogły skorzystać z nagród przyznawanych w ramach usługi Lokalni przewodnicy.

podobne treści