news

Google: zamiast rozmawiać z telefonem, zacznij mówić do osoby po drugiej stronie słuchawki

Jedna z szych w Google odpowiedzialna za tworzenie Androida powiedziała wczoraj z rozmowie z All Things D, że asystent głosowy firmy Apple nie jest niczym nowym i zamiast rozmawiać z nim, powinniśmy to robić z inną osobą.

Andy Rubin nie powiedział zasadniczo niczego złego o Siri. Przyznał, że Apple dobrze wyczuł moment, w którym klienci stali się gotowi na takiej innowacji oraz, że smartfony mają spory potencjał w staniu się jeszcze bardziej użytecznymi urządzeniami. Jednocześnie dodał, że nie jest zainteresowany wzbogaceniem Androida o funkcjonalność osobistego asystenta głosowego.

Pytanie do posiadaczy Androidów: czy nie chcielibyście, aby również wasze urządzenia miały swoją Siri? Czy nie wygodniej i szybciej byłoby powiedzieć: „Ciacho, obudź mnie jutro o siódmej rano”, niż szukać na liście aplikacji Alarmu i następnie poświęcić minutę na ustawienie pobudki? [All Things D, TechRadar, Gizmodo UK]

podobne treści

 • super_apple_fan

  Tak samo było z gdy pojawiła się w androidzie opcja pisania głosem. Wszystko fajnie ale raz robisz z siebie debila w miejscu publicznym. Dwa potrzebujesz stałego dostępu do internetu. Trzy jakoś serio wygodniej wszystko mi wyklikać. Nie potrzebował bym Siri na telefonie taki zbędny bajerek. Mogli by dodać widgety skoro już belkę powiadomień zerznęli z androida:)

 • morawski.artur

  jeżeli muszę włączyć aplikację przez klikanie to nie ma znaczenia czy jest to budzik czy siri. Jeżeli nie było by tego problemu – pomysł jest świetny.

 • asd

  też uważam że to bajer robiący z człowieka idiotę gadającego do własnej ręki…

 • saiyan19870428

  nie jestem w stanie wyszukać informacji…..siri pomóż mi odnaleźć resztki mojego intelektu.

 • asd

  Ja bym chciał, żeby telefony z Androidem miały boczny DEDYKOWANY fizyczny przycisk dla aplikacji Android-Asistant.

  Pewnie że mówienie rozkazów w miejscach publicznych to obciach. Szczególnie jak musisz to powtarzać bo nie działa. Najgorsze, że w Googlu wszystko głosowe funkcje wymagają internetu. Kiedyś jechałem autem i włączyłem mapę google. Nie znalazło odpowiedniej miejscowości a dla mnie siarą było powtarzać nazwę przy pasażerach, którzy byli pod zachwytem rozpoznawania głosu. Szybko wpisałem więc to ręcznie :)

 • tajne

  Możecie sobie chcieć i tak nie dostaniecie siri polaczki. Apple ma nas głęboko i wcale go nie interesujemy – siri u nas nie będzie.