aplikacjesmartfonyWiadomość główna

Google wprowadzi własne karty płatnicze?

Jeśli informacje zdobyte przez portal Android Police się potwierdzą, Google Wallet, usługa mobilnych płatności z Mountain View, osiągnie zupełnie nową jakość.

Do tej pory aplikacja Google Wallet pozwalała zapisać dane z kart kredytowych i debetowych by płacić nimi za pośrednictwem NFC poprzez przyłożenie telefonu do terminalu obsługującego standard PayPass. Portal Android Police twierdzi jednak, że dotarł do nowej, nieopublikowanej jeszcze wersji aplikacji, w której pojawia się fizyczna karta płatnicza Google Wallet. Niestety usługa na chwilę obecną działa tylko w USA i nic nie zapowiada tego, by w najbliższej przyszłości miała trafić także na Stary Kontynent – niezależnie od tego czy z kartą czy bez niej.

Karta miałaby działać dokładnie tak samo jak sama aplikacja, czyli najpierw należałoby sparować ją z posiadanymi przez siebie kartami płatniczymi. Domyślnie transakcje wykonywane byłyby w pierwszej kolejności ze środków znajdujących się na karcie głównej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać inną kartę posiadaną przez użytkownika.

Screenshoty aplikacji pokazują także nowe funkcje, dzięki którym można by przelać pieniądze innemu użytkownikowi czy pobrać gotówkę. Choć materiał wygląda przekonująco, nie można mieć jednak pewności, że Google faktycznie przygotowuje takie rozwiązania. Na poparcie tej tezy można jednak przywołać fakt, iż Mountain View już teraz przygotowało stronę logowania do nowej wersji Google Wallet.

Główną korzyścią dla użytkownika, która płynęłaby z fizycznej karty Google Wallet byłoby to, że nie musielibyśmy nosić ze sobą wielu kart płatniczych, wystarczyłaby mieć przy sobie tylko telefon i kartę Google.

Dla Google oczywistą zaletą takiego rozwiązania byłoby znaczące zwiększenie liczby punktów, w których można by płacić za pośrednictwem ich rozwiązania. A to wprost przekłada się na większą ilość informacji o naszych zachowaniach, które otrzymałby reklamowy gigant.

Tylko czy faktycznie chcemy, żeby Google wiedziało o nas tak dużo?

[Android Police via The Verge]

podobne treści