internet

Google wprowadzi komentarze do wyszukiwarki

Własna sieć społecznościowa Google nie była strzałem w dziesiątkę. Dość powiedzieć, że Mountain View zdecydowało nie tak dawno temu o jej zamknięciu. Ale firma nie rezygnuje ze społecznościowych elementów w swoich produktach i zapowiada, że do własnej wyszukiwarki wprowadzi komentarze.

W ten sposób użytkownicy będą mogli wymieniać się swoimi uwagami bezpośrednio w Google. Początkowo jednak nie będą to uwagi dotyczące wszystkich rzeczy, jakie można znaleźć za pomocą tego narzędzia – Google rozpocznie swoje testy od wydarzeń sportowych na żywo.

Komentarze będzie można dodawać zarówno z poziomu przeglądarki, jak i aplikacji Google – opcja do ich umieszczenia znajdzie się pod przyciskiem „więcej”. Komentarze będą dostępne publicznie, będzie je jednak można usunąć. Na razie informacje o ich funkcjonowaniu pochodzą jedynie z artykułu w bazie wiedzy Google, na który zwrócił uwagę serwis 9to5google, na razie nie wiadomo więc, kiedy firma udostępni tę funkcjonalność.

Biorąc jednak pod uwagę, że informacje o niej pojawiły się już na oficjalnych stronach Google, jej premiera musi być już bardzo blisko.

Zdjęcie: Flickr/Ray Bouknight

podobne treści