internetzdrowie

Google wprowadza porady zdrowotne

Dla milionów ludzi na całym świecie wyszukiwarka Google jest pierwszym miejscem, w którym szukają oni pomocy, gdy zdrowie niedomaga. I nie chodzi tu jedynie o znalezienie adresu najbliższego lekarza, bardzo często ludzie próbują się zdiagnozować sami, co nie zawsze kończy się dobrze. Dlatego Google wprowadzi własne porady zdrowotne.

Na oficjalnym blogu Google pojawiła się zapowiedź kolejnej aktualizacji mobilnej aplikacji wyszukiwarki. Tym razem jednak Mountain View postanowiło ułatwić użytkownikom poszukiwanie porad zdrowotnych, a właściwie nie tyle ułatwić, co skierować w bardziej zaufane miejsca, niż dziwne fora, na których każde kichnięcie staje się objawem bardzo rzadkiej, tropikalnej choroby.

Działać ma to w ten sposób – jeśli Google wykryje, że w pole wyszukiwania użytkownik wpisuje objawy choroby, w wynikach wyszukiwania wyświetlone zostaną specjalne karty, na których pojawią się informacje na temat możliwych jednostek chorobowych, wraz z sugestiami postępowania. Dodatkowe karty będą oznaczone kolorem niebieskim i wyraźnie oddzielone od innych wyników wyszukiwania. Informacje, które będą w nich wyświetlane, mają być opracowywane we współpracy z uczelniami medycznymi, takimi jak na przykład Harvard Medical School.

Google oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że taka informacja, nawet jeśli przygotowana przez specjalistów, nie zastąpi konsultacji z lekarzem, ale według firmy ma ona pozwolić na bardziej profesjonalną informację, bez konieczności błądzenia po stronach, których porady medyczne niekoniecznie muszą być trafne.

Aktualizacja aplikacji ma pojawić się na urządzeniach z Androidem w ciągu kilku najbliższych dni. Na początek skorzystać z tej funkcjonalności będą mogli użytkownicy z USA, ale z czasem dostępność porad ma się zwiększać.

podobne treści