internetWiadomość głównawtf

Google wprowadza mapy dla NES

Google oferuje swoje mapy na wielu różnych platformach. Do tej pory ignorowało jednak jedną z najpopularniejszych platform jakie kiedykolwiek powstały. Trudności techniczne zostały ostatecznie pokonane a użytkownicy Nintendo Entertainment System mogą w końcu cieszyć się mapami Google na swoich maszynach.

Użytkownicy NES mogą korzystać z ośmiobitowych map dzięki specjalnemu kartridżowi, w którym udało się zmieścić również modem. Google nie mogło jednak wpłynąć na samą technologię Nintendo w związku z czym trzeba czasem, jak w przypadku każdego kartridża, przedmuchać styki, by pozbyć się kurzu.

Produkt cechuje się niskiej jakości grafiką, prostą i intuicyjną obsługą oraz ponadczasową ścieżką dźwiękową. Co ciekawe obsługiwana jest także funkcja Street View. Google twierdzi także, że pracuje nad mobilną wersją na Gameboya. Nie podano jednak czy będzie to Gameboy klasyczny czy Gamboy Color.

Skoro Prima Aprilis mamy już za sobą, sprawdźcie jak wyglądałyby mapy Google jeśli ktoś wpadłby na pomysł, by faktycznie wprowadzić coś takiego w czasach NES. W polskiej wersji językowej opcja „Do boju”.

[Google via The Next Web]

podobne treści