internet

Google wprowadza duże zmiany w komentarzach na YouTube

Przebijanie się przez komentarze na YouTube potrafi być czasem katorgą. Czasami można odnieść wręcz wrażenie, że toczy się tam nieustanna walka pomiędzy trollami a spamerami. Należący do Google portal postanowił coś z tym w końcu zrobić, szykuje się więc mała rewolucja.

Mountain View już od dłuższego czasu nosiło się z zamiarem uporządkowania kwestii komentarzy na YouTube. Zmiany mają przede wszystkim spowodować, że teraz liczyć będzie się merytoryczna dyskusja. Google chce to osiągnąć między innymi poprzez integrację komentarzy z serwisem Google+. Mountain View zaczęło wprowadzać zmiany już wczoraj, a w ciągu kilku najbliższych miesięcy mają one zostać wprowadzone dla całego serwisu.

Istniejące obecnie komentarze mają wiele wad. Przede wszystkim wyświetlane są one w odwrotnym porządku chronologicznym co sprawia, że jeśli dane nagranie komentują więcej niż dwie osoby, trudno uznać to za dyskusję. Dlatego Google postanowiło zintegrować komentarze na YouTube z Google+. Takie rozwiązanie ma mieć oczywiście dużo plusów dla użytkowników (na przykład możliwość dzielenia się komentarzem tylko z osobami z kręgów), jest też wielkim plusem dla Google, którego sieć społecznościowa nie jest tak popularna jak sieci społecznościowe konkurencji.

Dodatkowo każdy użytkownik zobaczy inne komentarze w zależności od tego co algorytmy Google uznają za istotne dla niego. Promowane mają być przede wszystkim komentarze osób z naszych kręgów w Google+, znanych postaci, czy komentarze twórcy danego filmu. Ci ostatni otrzymają także nowe narzędzia do moderowania dyskusji, w tym do blokowania wypowiedzi konkretnych słów.

Zmiany, jakie zamierza wprowadzić YouTube są więc dość duże i mogą potencjalnie spowodować zmniejszenie ilości komentarzy pod nagraniami. Z drugiej strony faktycznie mogą zaowocować poprawą ich jakości. Na rzeczywiste efekty wprowadzanych właśnie zmian będziemy musieli jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Zdjęcie: Flickr/www_ukberri_net

podobne treści