biznesWiadomość główna

Google: Większość roszczeń nie jest związana z Androidem

Po piątkowym wyroku w sprawie Apple przeciwko Samsungowi pojawiło się całkiem sporo oświadczeń obu firm. Tylko Google milczało w tej sprawie. Do wczoraj.

Google, chcąc nie chcąc, zamieszane jest w konflikt pomiędzy Apple a Samsungiem. Podczas procesu okazało się, że w wiele zakwestionowanych rozwiązań Samsunga powstawało przy pomocy inżynierów Google. Mountain View stara się zdystansować trochę od sprawy, ale jednocześnie wskazuje na to, że przychyla się raczej do zdania Samsunga:

„Sąd apelacyjny przejrzy zarówno naruszenia prawa patentowego jak i zasadność roszczeń. Większość z nich nie dotyczy rdzenia systemu Android a kilka innych jest właśnie przeglądanych przez US Patent Office. Przemysł związany z urządzeniami mobilnymi ewoluuje bardzo szybko a wszyscy gracze – łącznie z nowicjuszami – budują w oparciu o pomysły, które mają już dekady. Wraz z naszymi partnerami pracujemy by dostarczyć konsumentom innowacyjne i jak najtańsze produkty i nie chcielibyśmy, by cokolwiek w tym przeszkodziło.”

[The Verge]

podobne treści