biznessamochody

Google: Waymo stworzy platformę autonomicznej jazdy otwartą dla wielu producentów samochodów

Podczas trwających właśnie targów Detroit Auto Show, Google podzieliło się informacjami na temat tego, w jakim kierunku będzie rozwijało swoją technologię autonomicznych pojazdów.

Google co prawda porzuciło projekt własnych autonomicznych samochodów, ale nie zamierza rezygnować z tej technologii. Niedawno pewne informacje na ten temat pojawiły się w związku z nawiązaniem współpracy z koncernem Fiat Chrysler, teraz więcej światła na przyszłość technologii autonomicznej jazdy rzucił John Krafcik, szef Waymo, części koncernu Alphabet, zajmującego się właśnie tym zagadnieniem.

Podczas swojej prezentacji na Detroit Auto Show, Krafcik zapowiedział, że choć obecnie Waymo współpracuje tylko z koncernami Fiat Chrysler Automobiles oraz Honda, w przyszłości otworzy się także na współpracę także z innymi producentami. Firma zamierza bowiem opracować jednolitą platformę do autonomicznej jazdy, którą będzie można zastosować w różnych samochodach.

Krafcik dodał też, że Waymo celuje w system autonomicznej jazdy poziomu czwartego, co oznaczałoby, że pojazd taki mógłby poruszać się autonomicznie w zdecydowanej większości sytuacji. Po aktywacji systemu uwaga kierowcy nie byłaby już wymagana, ale samochód oddawałby kontrolę człowiekowi w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Zdjęcie: Waymo

podobne treści