news

Google Wallet rozpoczyna współpracę z MasterCard

Google od niedawna pracuje nad usługą płatności zbliżeniowych wykorzystujących czip NFC w telefonach. Google Wallet (Portfel) będzie działać we współpracy z Mastercard – płatności dokonamy w punktach oznaczonych logo PayPass.

Na start w Stanach Zjednoczonych, Google Wallet podpisało porozumienie z Citibankiem i MasterCard. Wszystkie kart wydawane w tym banku będą mogły posłużyć do płatności czipem NFC. Ograniczenie do jednego banku jest tylko na początek, w założeniach Google Wallet ma być dostępny dla klientów wszystkich banków.

Do Google Wallet będzie można dodać parę kart i wybierać, z której skorzystać, aby dokonać płatności. Proces płatności będzie wyglądać podobnie, jak teraz, korzystając z kart PayPass. Wystarczy zbliżyć telefon do czytnika i gotowe. Telefon potwierdzi dokonanie transakcji, a jeśli zajdzie taka potrzeba, poprosi o wybranie odpowiedniej karty.

Google Wallet wkrótce wystartuje w USA, kiedy trafi do Polski, nie wiadomo. Możemy być jednym z pierwszych rynków, na których pojawi się Portfel, biorąc pod uwagę dużą liczbę punktów, w których są akceptowane płatności zbliżeniowe. [CNET, TechCrunch]

podobne treści

  • zurgi

    Czy tylko mi sie wydaje że to pachnie 666?