internetkrótka piłka

Google w końcu oddzieli Google+ od YouTube’a

Niespełna dwóch lat narzekań i głośnej krytyki ze strony użytkowników oraz mediów potrzebowało Google, by wreszcie pogodzić się z myślą o fiasku idei integracji swych usług wokół flagowej platformy społecznościowej. Amerykańska firma ogłosiła na swym blogu, że w istocie zamierza dokonać długo wyczekiwanej separacji serwisu Google+ i YouTube.

Jak możemy wyczytać w poście Bradleya Horowitza z Google, gigant z Mountain View w końcu uległ presji Internautów i dojrzał do decyzji o wycofaniu się z pomysłu na jaki wpadł jeszcze w 2013 roku. To wówczas firma podjęła, niezrozumiałą dla wielu, decyzję o swoistej fuzji serwisów, wynikającej z próby integracji rozbitego ekosystemu Google. Według Bradleya Horowitza, wdrożona wtedy polityka okazała się być nieskuteczna i już niebawem użytkownicy YouTube’a nie będą potrzebować konta na Google+, by komentować, publikować filmy czy zakładać kanały w serwisie.

Z zapowiedzi Horowitza wynika, że twór, który miał stać się trzonem spajającym wszystkie usługi Google powróci do korzeni i na nowo stanie się zwyczajnym portalem społecznościowym, odseparowanym od pozostałych wielkich projektów firmy.

Pomimo, że część rzeczy zrobiliśmy dobrze, to podjęliśmy kilka decyzji, które z perspektywy czasu wydają nam się warte ponownego przemyślenia. (…) Google+ szybko staje się miejscem, w którym ludzie łączą się wokół swych wspólnych zainteresowań, wraz z treściami i inspirującymi ich ludźmi. W związku z tym faktem, kontynuujemy dodawanie nowych funkcji w rodzaju Google+ Collections, pozwalających na udostępnianie i zapoznawanie się z treściami dotyczącymi konkretnego tematu. Jednocześnie, zamierzamy też pozbyć się tych funkcji, które nie wydają się niezbędne w nowej – bazującej na zainteresowaniach – formule serwisu.

A więc, z grubsza, wszystko wraca do normy. I dobrze.

Źródło: Engadget.com

podobne treści