aplikacje

Google uruchamia polską wersję Google Now

Google ostatnio nas rozpieszcza. Wraz z udostępnieniem nowej wersji przeglądarki Chrome Mountain View włączyło polską wersję asystenta głosowego Google Now.

Zaprezentowane po raz pierwszy w czerwcu 2012 roku Google Now początkowo wspierało jedynie niektóre języki. Taki stan rzeczy sprawiał, że polscy użytkownicy nie mieli wielkiego pożytku z asystenta głosowego, który miał być konkurencją dla applowskiej Siri. Ostatnio jednak Google pochyliło się nad polskimi użytkownikami, czego efektem było pojawienie się w Mapach Google oraz na kartach Google Now rozkładów PKP Intercity, a dziś Mountain View uruchomiło polską wersję Google Now.

Z pomocy asystenta głosowego możemy skorzystać nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale także z poziomu przeglądarki Chrome. Od teraz Google Now rozpozna zwroty w języku polskim i również w naszym języku udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące między innymi pogody czy rezerwacji, udzieli informacji o miastach lub sławnych osobach czy przeliczy waluty.

Czy ostatnie posunięcia Mountain View oznaczają, że niebawem uzyskamy dostęp do wszystkich usług, jakie obecnie oferuje Google? Trudno powiedzieć, ale na pewno są one krokami zmierzającymi w dobrym kierunku.

podobne treści