aplikacje

Google udostępnia komunikator wideo Duo

W maju tego roku, podczas konferencji Google I/O, Mountain View zaprezentowało aplikację Duo, która ma powalczyć z innymi komunikatorami w rodzaju FaceTime. Dziś komunikator ten zadebiutował w Sklepie Play oraz w App Store.

Google postarało się, by korzystanie z Duo było jak najprostsze. Użytkownicy nie muszą więc rejestrować żądnych kont, ani martwić się o zgodność protokołów komunikacyjnych. Wszystko czego potrzeba by zacząć korzystać z komunikatora wideo to numer telefonu.

Jakość połączenia dostosowywana jest automatycznie do warunków połączenia. Tam, gdzie jest to możliwe, Duo korzysta więc z Wi-Fi, by płynnie przełączyć się na sieć komórkową, jeśli użytkownik wychodzi z domu. Jeśli zasięg sieci nie pozwoli na prowadzenie rozmowy wideo, aplikacja przełączy się na sam dźwięk. Wszystkie połączenia są szyfrowane.

Ciekawą funkcją jest podgląd nadchodzącej rozmowy jeszcze przed jej odebraniem, która nazwana została „puk, puk”. Sprowadza się ona do tego, że obraz rozmówcy przekazywany jest jeszcze zanim rozmowa zostanie odebrana. Z jednej strony ma to odzwierciedlać założenie, że nadchodząca rozmowa jest zaproszeniem do interakcji, a nie przerywaniem. Z drugiej jednak strony ludzie bardzo często wykonują jeszcze inne rzeczy czekając na połączenie, więc odbiorca może przyłapać ich na czymś, czym niekoniecznie chcieliby się dzielić.

Google Duo dostępne jest zarówno na smartfony z systemem Android, jak i iOS. Na razie nie jest ona jeszcze dostępna w polskich wersjach sklepów, ale, według Google, jest to kwestia kilku najbliższych dni.

podobne treści