mobile

Google udostępnia komunikator Allo

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, dziś odbyła się premiera komunikatora Google Allo. Nie jest on co prawda jeszcze dostępny w Polsce, ale zdeterminowanych użytkowników to nie powstrzyma.

Nowy komunikator Google właśnie trafił do pierwszych użytkowników. Niestety na premierę w polskiej wersji Google Play przyjdzie nam jeszcze poczekać kilka dni. Niecierpliwi użytkownicy mogą jednak bez trudu już teraz znaleźć w Sieci pliki APK z Google Allo, oczywiście jeśli nie mają nic przeciwko instalowaniu na swoim urządzeniu aplikacji z niezaufanych źródeł.

Korzystanie z Allo nie wymaga zakładania żadnego konta, wystarczy podać jej swój numer telefonu i dokonać aktywacji otrzymanym kodem. Po uruchomieniu pozostaje jeszcze tylko dodać zdjęcie i imię, jakim chcemy się przedstawiać. Do listy kontaktów automatycznie zostaną dodane osoby, z którymi już wcześniej rozmawialiśmy za pomocą Hangouts, a które podały Google swój numer telefonu.

Jedną z najważniejszych cech Allo jest integracja z Asystentem Google, który ma rozumieć język naturalny (na razie angielski) i odpowiadać na pytania użytkowników. Uruchomiony jest on w osobnej rozmowie chatu, a krótki samouczek pokaże się z nim oswoić.

Google Allo wydano jednocześnie na Androida i urządzenia z systemem iOS, w ciągu kilku najbliższych dni powinien on być dostępny także dla użytkowników w Polsce.

podobne treści