newssmartfony

Google też pracuje nad składanymi smartphone’ami

Pomimo wstrzymania przez Samsunga premiery Galaxy Fold, inne firmy nie zrażają się do pomysłu składanych smartphone’ów. Podczas tegorocznej konferencji I/O, Google potwierdziło, że także pracuje nad składanym urządzeniem.

Informację o tym przekazał Mario Quieroz, szef działu odpowiedzialnego za smartphone’y z serii Pixel. Według niego, Google testuje prototypy takich urządzeń już od dłuższego czasu, ale premiery urządzenia z Mountain View wyposażonego w ekran tego typu nie powinniśmy spodziewać się prędko.

Zgoda, Google wprowadzi wsparcie dla składanych ekranów w Androidzie, ale Quieroz twierdzi, że obecnie nie widzi jeszcze sensu szerszego zastosowania takich rozwiązań. Oczywiście składane smartphone’y dają pewne możliwości, których nie dają telefony z mniejszymi ekranami, ale by z nich w pełni skorzystać potrzebny jest odpowiednio zaprojektowany interface. A same składane ekrany muszą być wystarczająco sprawne. Oba te warunki niekoniecznie zostały już spełnione.

Wygląda więc na to, że Mountain View zamierza trochę poczekać z wypuszczaniem własnego urządzenia ze składanym ekranem do czasu, aż inni producenci smartphone’ów rozwiążą większość początkowych problemów tej technologii.

podobne treści