smartfony

Google też chce mieś składanego smartphone’a?

Jesienią ubiegłego roku Google zapowiedziało wprowadzenie wsparcia dla składanych ekranów do Androida. Można ten ruch odczytywać jako próbę ustawienia się wobec zbliżającego się trendu, można też uznać, że Mountain View zamierza samemu zająć się budową składanych smartpone’ów.

Budowa własnego składanego Pixela byłaby również okazją do pochwalenia się systemową obsługą składanych smartphone’ów. I właśnie to zdają się sugerować plotki, które niedawno zaczęły krążyć w sieci.

O wyglądzie urządzenia na razie nie wiadomo za dużo. Jeśli jednak wierzyć plotkom, składany smartphone Google miałby przypominać urządzenie zaprezentowane w listopadzie przez Samsunga podczas Samsung Developer Conference, czyli posiadać dodatkowy ekran na zewnętrznej stronie urządzenia oraz rozkładany ekran w środku.

Składany smartphone miałby należeć do linii Pixel, ale trudno powiedzieć, kiedy można spodziewać się premiery tego urządzenia. Dla porównania, Samsung premierę swojego składanego smartphone’a planuje jeszcze w tej połowie roku. Gigant z Mountain View nie komentuje tych spekulacji.

Zdjęcie: Flickr/Ray Bouknight

podobne treści