aplikacjemobilenews

Google testuje strumieniowanie aplikacji

Wyniki wyszukiwania Google już od dłuższego czasu zawierają informacje pochodzące z aplikacji zewnętrznych, pod warunkiem, że użytkownik ma już zainstalowaną daną aplikację lub dana aplikacja jest też dostępna za pośrednictwem strony internetowej. Ale teraz Google testuje inne rozwiązanie – strumieniowanie aplikacji.

Mountain View ogłosiło wczoraj, że rozpoczęło testy nowej funkcjonalności polegającej na tym, że aplikacje będą mogły być strumieniowane na urządzenia mobilne. Dzięki temu użytkownicy, na których urządzeniach nie jest zainstalowana dana aplikacja, będą mogli z niej skorzystać jeśli wyniki wyszukiwania będą zawierały informacje z niej pochodzące.

Dla przykładu, jeśli użytkownik będzie poszukiwał hotelu, w wynikach wyszukiwania mogą pojawić się wyniki pochodzące z aplikacji HotelTonight. Ponieważ HotelTonight nie pozwala na dokonanie rezerwacji za pośrednictwem swojej strony internetowej, w takiej sytuacji Google pozwoli na strumieniowanie aplikacji na urządzenie mobilne użytkownika, by mógł on zapoznać się z ofertą i zarezerwować pokój hotelowy za jej pośrednictwem.

HotelTonight pojawiło się nieprzypadkowo. Jest to obecnie jedna z dziewięciu aplikacji, na których testowana jest nowa funkcjonalność. Pozostałe to Weather, Chimani, Gormey, My Horoscope, Visual Anatomy Free, Useful Knots, Daily Horoscope oraz New York Subway. Testy prowadzone są obecnie jedynie w USA, a żeby wziąć w nim udział urządzeniem musi działać pod kontrolą Androida Lollipop lub wyższego i być połączone z Siecią za pośrednictwem WiFi. Google już teraz zapowiada, że jeśli testy dadzą pozytywne rezultaty, program będzie rozszerzany również na inne kraje.

podobne treści