internet

Google testuje Material Design w swojej wyszukiwarce

Od czasu kiedy w 2014 roku Google zaprezentowało zestaw wytycznych związanych ze stroną wizualną oraz nawigacją w aplikacjach i na stronach internetowych o nazwie Material Design, koncepcja ta zaadoptowana została przez tysiące stron i aplikacji. Najwyraźniej nadszedł czas, by zawitały one również do wyszukiwarki Google.

Niedawno Google testowało zmianę znanego od lat niebieskiego koloru wyników wyszukiwania na czarny. Teraz firma idzie o krok dalej i testuje wygląd wyszukiwarki oparty właśnie na założeniach Material Design.

W wersji testowej, która wyświetlana jest na razie ograniczonej liczbie użytkowników, wyniki wyszukiwania wyświetlane są już nie na jednolitym, białym tle, tylko w białych belkach opatrzonych delikatnym cieniem, natomiast białe dotychczas tło jest teraz jasnoszare. Kolejną zmianą jest też to, że dotychczasowa ikona ustawień została zastąpiona ikoną trzech kropek.

Testowane zmiany są oczywiście kosmetyczne, ale w przypadku strony, która używana jest przez setki milionów osób każdego dnia, każda zmiana może stać się powodem krytyki. Na razie nie wiadomo kiedy Google udostępni te zmiany wszystkim użytkownikom.

podobne treści