aplikacjenews

Google szykuje zmiany w wyglądzie mobilnej wersji sklepu Play

Brakowało wam zmian w mobilnej aplikacji Google Play dla Androida? Jeśli tak, wygląda na to, że wasze pragnienia wkrótce mogą zostać zaspokojone. Portal Droid Life twierdzi, że dotarł do wczesnej, nieukończonej jeszcze odsłony wirtualnego sklepu Google Play dla smartfonów z Androidem.

Według redakcji portalu, serwis, który możecie zobaczyć na poniższym filmiku to Google Play w nieukończonej jeszcze wersji 4.0.16. Jak widać – spora część dawnego designu sklepu pozostała raczej niezmieniona. Niemniej, sporym nadużyciem byłoby stwierdzenie, że nie zmieniło się zupełnie nic. Całość wydaje się jakby nieco bardziej przejrzysta, żywa i – przynajmniej moim zdaniem – odrobinę ładniejsza, dość zgrabnie wpisując się w modę na duże, wyraziste grafiki przywołujące na myśl często krytykowany interfejs metro.

Póki co trudno powiedzieć cokolwiek więcej o działaniu czy zmianach wewnątrz samego serwisu. Aplikacja będzie jeszcze przez jakiś poddawana różnym modyfikacjom, przez co jej ostateczny kształt (choć zapewne zbliżony do widocznego poniżej) jest na razie trudny do przewidzenia. Jak dotąd, nie działają nawet na przykład niektóre odnośniki do poszczególnych zakładek sklepu. Zobaczcie sami.

I jak wrażenia? Co wy zmienilibyście w wyglądzie androidowego Google Play Store?

podobne treści