gadżety

Google szykuje Google Glass Enterprise Edition?

Na początku tego roku Google zdecydowało o wycofaniu testowych partii Google Glass ze sprzedaży. Choć entuzjaści okularów AR byli zapewne zawiedzeni, Google stwierdziło, że nie zamierza zarzucić tego projektu –  według najnowszych informacji Mountain View pracuje właśnie nad kolejną wersją Google Glass.

Jak donosi serwis 9to5Google, amerykańska FCC wydała Google certyfikat na urządzenie oznaczone jako A4R-GG1, które najprawdopodobniej ma być następcą wcześniejszych wersji Google Glass. Oznaczane w wewnętrznych dokumentach Google jako „Enterprise Edition” urządzenie ma być wyposażone w moduł Bluetooth, Wi-Fi a/b/g/n/ac zapewniający wsparcie dla sieci 2,4 GHz oraz 5 GHz. Według źródeł, na które powołuje się portal, sercem urządzenia będzie intelowski procesor Atom, który ma zwiększyć wydajność oraz przyczynić się do wydłużenia czasu pracy. Procesor, którego dokładny model nie jest na razie znany, ma ponadto lepiej radzić sobie z odprowadzaniem ciepła, co ma poprawić komfort korzystania z Google Glass.

Dodatkowo Google zastosować miało większy półprzezroczysty pryzmat służący do wyświetlania obrazu. Ma to wyeliminować potrzebę patrzenia do góry by zobaczyć wyświetlane przez urządzenie dane, co w poprzednich modelach powodowało szybkie męczenie wzroku.

Jedną z największych wad wcześniejszych wersji był czas pracy. Choć w nowym urządzeniu zastosowano bardziej energooszczędny procesor, nie jest to jedyny sposób, w jaki Google chce zwiększyć ten parametr. Podobno firma testuje już dodatkowy, zewnętrzny akumulator, który odczuwalnie wydłuży czas pracy.

Jak wskazuje już sama nazwa, Google Glass „Enterprise Edition” mają być przeznaczone przede wszystkim dla klientów biznesowych. Już kilka miesięcy temu pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że Google próbuje hurtowo sprzedawać starsze wersje Google Glass przedsiębiorstwom, które za ich pomocą chcą zwiększyć produktywność pracowników. Wszystko wskazuje na to, że testy były na tyle obiecujące, że Google postanowiło skupić się właśnie na tej grupie odbiorców.

podobne treści