news

Google Support czyli zdalne wsparcie dla Nexusów

Jak donosi serwis Android Police, Google pracuje nad aplikacją, która ma umożliwić dzielenie ekranu urządzenia z serii Nexus z pracownikami wsparcia technicznego. Ma to oczywiście przyspieszyć rozwiązywanie problemów.

Nowa aplikacja najprawdopodobniej będzie nazywała się Google Support i będzie, co zrozumiałe, skierowana tylko do właścicieli urządzeń z serii Nexus. Co jest dość logiczne, zważywszy na to, że wielu producentów decyduje się na dodanie do systemu własnych rozwiązań czy nakładek, które mogą czasem znacząco zmienić działanie czystego Androida.

Główną funkcjonalnością aplikacji ma być współdzielenie ekranu z pomocą techniczną, dzięki czemu możliwe będzie zdalne rozwiązanie problemów związanych z Androidem. W przyszłości w Google Support ma pojawić się także czat audio oraz możliwość przeprowadzenia wideorozmowy.

Nowa aplikacja ma zadebiutować wraz z oficjalną premierą Androida N i z pewnością przyczyni się ona do zmniejszenia liczby urządzeń, które oddawane są do serwisów. Przynajmniej w USA, ponieważ na razie nie wiadomo czy i kiedy Google Support zostanie uruchomione w Polsce.

Zdjęcie: Flickr/TechStage

podobne treści