news

Google Street View pomoże złapać złodzieja?

​5 czerwca ubiegłego roku z domowego podjazdu mieszkańca Linton w brytyjskim
hrabstwie Derbyshire zniknęła biała przyczepa kempingowa Abbey
Adventura. Policja była bezradna, dopóki 11-letni syn okradzionego człowieka nie zajrzał
na Google Street View. Chciał znaleźć swój dom na zdjęciu, dostrzegł też nieznajomego mężczyznę.

Przejeżdżający samochód Google najprawdopodobniej sfotografował tego dnia złodzieja. Czas wykonania zdjęcia pokrywa się z godzinami kradzieży przyczepy (między 9.30 a 14.00), zaś zaparkowany obok postaci na zdjęciu zielony Vauxhall (u nas Opel) Frontera z napędem na cztery koła najprawdopodobniej posłużył do odholowania przyczepy.

Na razie nie udało się zidentyfikować potencjalnego złodzieja, dlatego policja zdecydowała się opublikować zdjęcia. Tablice rejestracyjne są zamazane, jak zwykle na zdjęciu z Google Street View.

Pytanie, czy właściciel będzie chciał odzyskać swoją przyczepę wartą 7 tysięcy funtów, zważywszy, że mężczyzna na zdjęciu wkłada albo zdejmuje spodnie.
#!#photo2#!#
[Jalopnik, Telegraph, CNET]

podobne treści

  • ghostdog

    Czy ta przyczepa ma blokade na kole??

  • maciek67

    haha dokłądnie to samo zauważyłem ! jak można ukraść przyczepe z blokadą na koło ?? this is madness

  • iforget911

    „Powiedzmy sobie szczerze, ludzie w Polsce zaczęli się księży bać, co nie jest dobrym znakiem. Ponieważ mam za sobą doświadczenia z międzywojennego dwudziestolecia,, kiedy ksiądz prefekt, czyli katecheta w szkole, miał na zasadzie Konkordatu, tak dużą władzę, że ani nauczyciele, ani uczniowie nie ośmielali się z nim zadzierać, taki strach jest dla mnie zrozumiały (…) Nie jest dla nikogo sekretem, że przed wojną inteligencja, zwłaszcza tzw. inteligencja twórcza, boczyła się na kościelny ‚ciemnogród’ i że przymiotnik ‚katolicki’ oznaczał dla niej ‚obskurancki’. Dopuszczano wyjątki, przyjmowane jednak jako rodzaj egzotycznych zwierząt.” Czesław Miłosz, 1991 r. Chcesz wiedzieć więcej? http://www.ksiegarniaswit.pl/88173-dokad-kler-prowadzi-polske.html