aplikacjenews

Google rozsyła zaproszenia do testów Asystenta Google

Podczas tegorocznego Google I/O uzyskaliśmy oficjalne potwierdzenie, że do końca roku Asystent Google zacznie mówić po polsku. Teraz okazuje się, że niebawem rozpoczną się testy rozwiązania.

Informacje na temat pełnego wprowadzenia Asystenta Google do naszego kraju pojawiały się już wcześniej, ale brak było szczegółów na ten temat. Oficjalna zapowiedź, która padła na początku maja, też nie podawała ich zbyt wiele. Teraz jednak wiemy już trochę więcej.

Jak donosi serwis Fandroid, część polskich użytkowników smartphone’ów z Androidem zaczęła otrzymywać poufne zaproszenia do testowania nowej funkcji. Użytkownicy, którzy otrzymali zaproszenie, proszeni są o wypełnienie krótkiej ankiety, na podstawie której, w ciągu około dwóch tygodni, przyznany zostanie dostęp do zamkniętych testów Asystenta Google.

Ankieta to przede wszystkim pytania o urządzenie, z którego się korzysta, oraz wersję systemu Android. Ale to w zasadzie Google już wie. Ważniejsza jest zgoda na udział w teście oraz akceptacja jego warunków, z których jednym z najważniejszych jest utrzymanie testów oraz samego zaproszenia w tajemnicy. Złamanie tego warunku i upublicznienie tych informacji może zaowocować wykluczeniem użytkownika nie tylko z tego programu, ale także z innych programów Google.

podobne treści