aplikacjeinternet

Google rezygnuje z launchera aplikacji w przeglądarce Chrome

W 2013 roku Google wprowadziło do swojej przeglądarki Chrome launcher aplikacji. Za kilka miesięcy firma zamierza go jednak usunąć z wersji przeglądarki przeznaczonej dla systemów Windows, Linux i OS X.

Wprowadzając launcher aplikacji Google miało nadzieję, że znacząco ułatwi on użytkownikom dostęp do takich usług jak na przykład Gmail czy Dysk Google. Po kilku latach eksperymentu okazało się jednak, że użytkownicy Chrome’a znacznie chętniej uruchamiają aplikacje z poziomu samej przeglądarki. Dlatego firma zamierza usunąć go z wersji przeglądarki dla wyżej wspomnianych systemów.

Z informacji opublikowanych na blogu firmy wynika, że proces odchodzenia od launchera będzie stopniowy. W ciągu kilku tygodni przestanie być on dostępny w przypadku nowych instalacji. Później obecni użytkownicy zobaczą komunikat informujący o zbliżającym się usunięciu tego rozwiązania. W lipcu launcher zostanie definitywnie wyłączony, a korzystać z niego będą mogli jedynie użytkownicy systemu Chrome OS, dla którego pierwotnie został zaprojektowany.

Zdjęcie: Flickr/topgold

podobne treści