internetWiadomości promowane

Google przyznaje się do WPadki z Mapami

Pytanie do użytkowników smartfonów z systemem Windows Phone 8: czy próbowaliście w weekend skorzystać na swoich gadżetach z Map firmy Google, lecz zamiast planu miasta widzieliście pole najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki? Wiemy już, co było tego przyczyną.

Powodem przekierowania był tak zwany „user experience”, czyli to, jakie wrażenia z korzystania z usługi lub produktu ma użytkownik. Te, według Google, nie było wystarczająco dobre w przypadku otwierania strony internetowej Map przy pomocy Internet Explorera. Sęk tkwi w tym, że przeglądarka firmy Microsoft zdążyła się w między czasie (to jest od ostatniego jej testowania) zmienić na lepsze.

Google, przekierowując ze swoich Map do wyszukiwarki  (która podobno miała być bardziej pomocna), ściągnął na siebie krytykę, i słusznie. Gigant z Mountain View bronił się mówiąc, że Internet Explorer, z powodów technicznych, jest niezdolny do prawidłowego ich wyświetlania. Twierdzono, że w ostatnim teście, mobilna wersja IE nie umożliwiała użytkownikowi korzystania z podstawowych funkcji Map – przybliżanie widoku było jedną z nich. Zupełnie przy okazji, twórcy Firefoxa mogli poczuć się wyróżnieni, bowiem ich przeglądarka nie przekierowywała automatycznie do Googe.com.

Nie trzeba było długo czekać na ripostę Microsoftu. Twórca Okienek wytknął Google, że jego przeglądarka korzysta z tego samego silnika odpowiedzialnego za renderowanie obrazu. Skoro Internet Explorer w Windows 8 nie ma problemu z ich wyświetlaniem, to jego wersja na Windows Phone 8 również nie będzie miała.

Blokada została zdjęta, lecz niesmak pozostał.

Zdjęcie pochodzi z Shutterstocka

podobne treści