internetportale społecznościoweWiadomość główna

Google przypomni o urodzinach

W najbliższej przyszłości nie tylko Facebook będzie przypominał u urodzinach znajomych. W ramach swojej platformy Google+, Mountain View wprowadza przypomnienia o tym dniu na Google.com.

„Każdy zasługuje na trochę miłości w swoje urodziny, dlatego staramy się ułatwić świętowanie tobie i twoim znajomym na Google. Od dnia dzisiejszego, jeśli ktoś w twoich kręgach będzie miał urodziny, będziecie mogli zobaczyć informację o tym na Google.com! Z tego miejsca będziecie mogli wysłać znajomym urodzinową wiadomość, zdjęcie czy wideo,” pisze Irene Chung z zespołu Google+.

„W dniu urodzin, przypomnienie wyświetlane jest tylko ludziom, z którymi postanowiliście się podzielić datą urodzin. Sprawdźcie swoje ustawienia dotyczące urodzin by upewnić się, że będą one widoczne dla właściwych osób: https://plus.google.com/up/birthday

Na początku urodzinowe przypomnienia będą widoczne tylko na anglojęzycznym Google.com. Nowa funkcjonalność zostanie wprowadzona stopniowo w ciągu najbliższych kliku dni (…)”

Wygląda na to, że nowa funkcjonalność nie będzie dostępna w samym G+, jedynie na stronie wyszukiwarki. Z jednej strony dobrze, że przypomina się o urodzinach, z drugiej strony „załatwianie” urodzin znajomych tylko poprzez kliknięcie w odnośnik wydaje mi się niestosowne. Ale to już raczej wada współczesnych ludzi a nie funkcjonalności Google.

[Google via The Next Web]

podobne treści