smartfony

Google przygotowuje kolejnego smartphone’a Pixel

Jak podaje Forbes, Google pracuje nad następcą swojego smartphone’a Pixel. Pixel XL2 ma w założeniach konkurować z urządzeniami z najwyższej półki innych producentów.

Nowy smartphone Google, wzorem najnowszych propozycji konkurencji, takich jak Galaxy S8 i LG G6, ma mieć dość nietypowe proporcje ekranu. Pixel XL2 ma otrzymać wyświetlacz o przekątnej 5,6 cala, rozdzielczości 1312 na 2560 pikseli i proporcjach 18:9. Ramki wokół ekranu mają być wyjątkowo smukłe, co w połączeniu z nowymi proporcjami ekranu, ma przełożyć się na lepsze ułożenie urządzenia w dłoni.

Według magazynu, którego doniesienia opierają się w części na wynikach zarejestrowanych w bazie GFXBench, Pixel XL2 wyposażony zostanie w układ najlepszy z obecnie dostępnych układów Qualcomma czyli Snapdragona 835, który wsparty zostanie grafiką Adreno 540. Urządzenie będzie posiadało 4 GB pamięci RAM oraz 120 GB pamięci wewnętrznej.

Tę garść wiadomości uzupełnia jeszcze informacja o tym, że przednia kamera ma wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 7 lub 8 megapikseli. Niestety bardziej szczegółowej specyfikacji na razie nie znamy, ale premiera urządzenia ma odbyć się za 3 lub 4 miesiące.

podobne treści