ciekawostkiWiadomości promowane

Google przewidziało do kogo trafi Oscar

Co prawda nie we wszystkich kategoriach, ale w przypadku tych najważniejszych, Google trafnie wytypowało czterech z sześciu zwycięzców.

Wszystko to oczywiście za sprawą ilości zapytań na temat danej osoby lub filmu. Jak się okazuje członkowie Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej też są ludźmi i, do pewnego stopnia, również wpisują się w pewne trendy.

Przed wczorajszą galą, Google na zwycięzcę w kategorii Najlepszy Film wyszukiwarka typowała Argo. A Akademia tylko potwierdziła wybór internautów. Nie inaczej było w przypadku Najlepszej Aktorki (Jennifer Lawrence), Najlepszego Aktora Drugoplanowego (Christoph Waltz) i Najlepszej Aktorki Drugoplanowej (Anne Hathaway).

W pozostałych dwóch kategoriach typowanych przez Google, czyli Najlepszy Reżyser i Najlepszy Aktor, wyszukiwarka typowała kolejno Stevena Spielberga oraz Hugh Jackmana. Jak się okazało statuetki Oscara powędrowały do Anga Lee (Życie Pi) oraz do Daniela Day-Lewisa (Lincoln).

Jak na typy przygotowane jedynie na podstawie ilości zapytań internautów, można chyba powiedzieć, że oscarowy ranking Google, był w tym roku całkiem trafny.

podobne treści