smartfony

Google przestaje sprzedawać smartphone’y Pixel oraz Pixel XL

Trzy lata temu Google zaprezentowało dwa pierwsze smartphone’y, które zostały stworzone w całości przez Mountain View. Teraz jednak firma wycofała je z Google Store i potwierdziła, że nie będą już dostępne w sprzedaży.

Od teraz nie będzie można już nabyć Pixeli bezpośrednio od Google, choć nadal będą dostępne na amerykańskim Amazonie czy w polskich sklepach, w których bez problemu znajdziemy zarówno Pixela jak i Pixela XL.

Wycofanie się ze sprzedaży starszych modeli, w sytuacji, w której nowsza generacja dostępna jest w sprzedaży od roku, jest ze strony firmy posunięciem zrozumiałym. Należy się też spodziewać, że za jakiś czas smartphone’y Pixel i Pixel XL znikną także z innych kanałów dystrybucji, więc jeśli ktoś chce nabyć urządzenie Google’a, a nie chce płacić 3,5 tysięcy złotych za Pixela 2 XL, powinien się pospieszyć.

Lub ewentualnie poczekać, ponieważ od jakiegoś czasu krążą plotki o tym, że Google przygotowuje budżetową wersję smartphone’u Pixel, który jednak miałby być przygotowywany głównie z myślą o rynkach wschodzących.

podobne treści