wynalazki

Google prezentuje Home Hub

Do naszych domów trafia coraz więcej urządzeń, które połączone są z Siecią. Podczas wczorajszej konferencji Made by Google Mountain View pochwaliło się nową wersją urządzenia, które ma stać się centralnym punktem tzw. „inteligentnego domu”.

Jest nim Google Home Hub czyli rozwinięcie zaprezentowanych już jakiś czas temu głośników Google Home wyposażonych w Asystenta Google. Tym razem jednak, Google wyposażyło urządzenie w wyświetlacz, dzięki czemu może ono przekazać użytkownikom informacje niemożliwe do przekazania jedynie za pomocą głosu.

Dzięki usprawnieniom wprowadzonym do asystenta Google, Home Hub potrafi rozpoznawać domowników po głosie i przypominać im o wydarzaniach z ich kalendarzy, zaproponować najszybszą drogę do pracy lub przypomnieć zapasane wcześniej notatki. Wszystko po wypowiedzeniu frazy „Goodmorning Google”.

Ale to nie wszystko, Google Home Hub pozwala także zarządzać inteligentnymi urządzeniami znajdującymi się w domach. W ramach funkcji Room View, Google Home Hub pozwala w jednym miejscu zarządzać żarówkami, termostatami, kamerami, elektronicznymi zamkami i innymi inteligentnymi urządzeniami ponad 1000 producentów z całego świata.

Na razie Google Home Hub dostępne jest w przedsprzedaży za 149 dolarów (lub równowartość tej ceny) w USA, Wielkiej Brytanii i Australii. Wysyłka do tych krajów ma rozpocząć się 22 października.

podobne treści