news

Google połyka Motorolę za 12,5 miliarda dolarów

Stało się coś niesamowitego! Google rozpoczął proces zakupu Motorola Mobility – działu mobilnego znanego producenta smartfonów z systemem Android. Dał za niego 12,5 miliarda dolarów. Chyba już wiem, jakiej marki będzie kolejny Nexus.

Andy Rubin oświadczył, że połączenie sił Google z Motorola Mobility pozwoli niesamowicie wzmocnić ekosystem Androida oraz wniesie konkurencyjność na rynku smartfonów na nowy poziom. Zaznaczył przy tym, że największy konkurent iOS (póki co – przykro mi Microsofcie) pozostanie cały czas systemem otwartym i będzie dostępny dla innych producentów telefonów.

Z ogłoszenia prasowego możemy wyczytać, że proces przejmowania Motoroli zakończy się pod koniec bieżącego roku lub na początku przyszłego. Do tego czasu HTC, Sony Ericsson, Samsung, LG i inni będą mieli sporo czasu do zastanowienia się, w jaki sposób zdobędą drugie miejsce na rynku smartfonów z Androidem na pokładzie. Szczyt podium został właśnie zaklepany.

Aktualizacja: na firmowym blogu szef Google napisał, że wraz z zakupem Motoroli gigant z Mountain wszedł w posiadanie skromnej liczby 1700 patentów. Według Larry’ego Page’a pozwolą one skuteczniej odpierać ataki nadchodzące ze strony Microsoftu i Apple’a.

podobne treści

  • tajne

    To może mieć coś wspólnego z ostatnimi wyskokami motoroli co do patentów obecnych w androidzie.