mobile

Google podsumowuje trzy lata programu ASR

Poszukiwanie błędów w programach może być całkiem dochodowym zajęciem. Pewien wgląd w to, ile można na tym zarobić, daje ujawnione przez Google zestawienie dotyczące programu poszukiwania błędów w Androidzie.

Google od trzech lat prowadzi program Android Security Rewards (ASR), w ramach którego, jak sama nazwa wskazuje, Mountain View płaci za informacje na temat luk, jakie znaleziono w jego mobilnym systemie operacyjnym. W tym tygodniu firma ujawniła podsumowanie dotyczące trzeciego roku trwania programu. Wynika z niego, że w trakcie jego trwania Google wypłaciło już prawie 3 miliony dolarów w ramach nagród.

W trzecim roku trwania programu, Google otrzymało ponad 470 raportów o lukach, a średnia wysokość nagrody za wykrytą lukę wyniosła 2600 dolarów. Jednak poszczególni analitycy często odkrywają kilka luk, więc średnie wynagrodzenie na jedną osobę wyniosło jak dotąd około 12,5 tysiąca dolarów, a najwyższa z wypłaconych w ubiegłym roku nagród wyniosła 105 tysięcy dolarów.

W ramach programu ASR można otrzymać nagrody nie tylko za zgłoszenie błędów Androida. Google podkreśla, że od października ubiegłego roku w ramach programu można zgłaszać także luki dotyczące Sklepu Play. Do tej pory odkryto już ponad 30 tego typu luk, za które Google wypłaciło łącznie ponad 100 tysięcy dolarów nagród.

Ilustracja: Flickr/Racchio

podobne treści