newssmartfony

Google Phone albo żaden

Nowe wersje Androida pojawiają się coraz częściej i szybciej, co wcale nie znaczy, że posiadacze telefonów będą mogli je natychmiast zainstalować. Coraz więcej firm dołącza do telefonów własny interfejs, na przykład HTC ma Sense, a Sony – TimeScape. Skutek? Na update oprogramowania do modeli z takimi skórkami trzeba czekać znacznie dłużej.

Oto, dlaczego nie warto już kupować telefonów z dodatkowymi skórkami napisanymi przez producentów.

Android's Acne Problem: Or Why You Should Stick to the Google Phone

Są paskudne – interfejs HTC Sense chwalono za to, że udoskonalał Androida. Tylko że to wyjątek. Na Androidzie popełniono wiele brutalnych gwałtów, czego przykładem był Samsung Behold II. Przeciętny interfejs Sony na Xperię X10 jest nieczytelny. HTC Evo udowadnia, że nawet Sense zaczyna się wydawać staromodny. Skórki miały udoskonalać Androida, czynić go bardziej funkcjonalnym, a efekt jest dokładnie odwrotny.

Android już je dogonił – Android 2.2, znany jako smakowity Froyo, zawiera wszystkie funkcje, których brakowało w poprzednich wersjach, co skórki miały rekompensować. Zaledwie rok temu Android sam nie radził sobie na przykład z obsługą serwisów społecznościowych, a zmienianie ustawień umożliwiał nieomal tylko programistom.Wtedy HTC Sense był potrzebny. Dziś Android obsługuje różne strefy czasowe, włącza kontakty z Facebooka i Twittera do książki adresowej, ma łatwy dostęp do ustawień i wyszukuje hotspoty. Żadna skórka już go nie „udoskonala”.

Są powolne – Twórcy Androida dogonili i przegonili programistów, którzy opracowali skórki. Bardzo prawdopodobne, że następca Froyo zdeklasuje całą dostępną ofertę interfejsów. Właściwie sam Froyo świetnie sobie radzi. Google wreszcie pojął, jak zarządzać Androidem i trudno będzie mu dorównać.

Telefony ze skórkami mają coraz mniej zalet – nie wyglądają lepiej, nie działają szybciej. Ich posiadacze będą musieli czekać na update dłużej niż użytkownicy komórek z „gołymi” wersjami Androida. Jeśli Google nie spowolni tempa innowacji, interfejsy wkrótce staną się tylko kulą u nogi. Tylko właściciele Google Phone będą się uśmiechać. [Matt Buchanan/giz]

podobne treści

 • budzogniew

  Następny Smartphone będzie chyba z Androidem…

 • cenzura

  Zawsze można zbotować telefon do „gołego” androida

 • ewww

  android z JB hahaha

 • stachu

  Jakoś ta zachłanność googla na śledzenie mnie jakoś nie zachęca mnie do zakupu. Wygląda jakby chcieli cały świat skatalogować i sprzedać. Nie ufam im i dlatego wolę Nokię czy iPhona niż Googlofon ze szpigiem.

 • blabla

  @stachu znów widzę propagujesz teorie spiskowe, pewnie w sprawie tragedii w Smoleńsku też masz coś ciekawego (śmiesznego) do powiedzenia? :)))

 • Zasada

  Ok zgadzam się w 100% ale htc i tak powinien wypuszczać swoje fony z htc sense. Interfejs sense zupełnie odmienia androida można powiedzieć że to już inny produkt. Jasne że nie wszystkim się podoba ale są tacy (w tym ja) którzy nie zdecydują się na telefon bez sense. Czemu? przecież przez sense otrzymujemy wolniej aktualizacje!? Niby tak ale kupując telefon tej marki (pomijam wildfire i inne zetafony) masz pewność że otrzymujesz stuprocentowy gotowy produkt. Nawet bez aktualizacji jest to szybka, ładna, i szalenie funkcjonalna słuchawka na dwa lata lub nawet dłużej. Czemu jestem takiego zdania?
  Zapomnijmy o wersjach androida. Popatrzcie na działanie najnowszego GALAXY NEXUSA :D Przesuwane ekranów? Zacina! Przesuwanie ikon z programami? Zacina. Wiem to pierwsze wydanie ICS będą poprawki. Ale jak kupuję takiego głupiego HTC cha cha to nic nie przycina, wszystko działa i wszystko jest tam gdzie być powinno. Nie jest to poziom iphone ale i tak sporo wyprzedza interfejs google:P

 • kopula

  Siada wapniak do androida czytego. Galeria ma taki interface, youtube taki, wiadomości taki, a gmail taki. Brak spójności! Htc sense każda aplikacja jest obsługiwana tak samo. Każdy program wygląda znajomo. Ale zgodzę się inne nakładki ssą pałkę. Zwłaszcza samsunga strasznie podrabiające iphone.