ciekawostki

Google patentuje narzędzie do maskowania ludzkiego odoru

Trzeba doprawdy nietuzinkowego pomysłu, by zwrócić dziś uwagę mediów zwykłym wnioskiem o przyznanie patentu. Takowym uraczyli nas właśnie inżynierowie Google, którzy stworzyli projekt gadżetu służącego do automatycznego maskowania zapachu człowieka.

Urządzenie to w gruncie rzeczy nic innego, jak podręczny odświeżacz powietrza, reagujący na związki utożsamiane z odorem naszego ciała. Według dokumentów, miałoby ono „emitować określony perfumy, w odpowiedzi na określone zmiany parametrów w przestrzeni”. Innymi słowy, sprzęt rozpryskiwałby zapach tuszujący nieprzyjemną woń substancji wydzielanych przez jego użytkownika bądź innych ludzi. Z opisu patentu wynika, że prototyp gadżetu dysponowałby aparaturą do mierzenia temperatury ciała, pulsu oraz innych elementów świadczących o potencjalnym zmęczeniu organizmu, a co za tym idzie, także jego zwiększonej potliwość. Co dość zabawne, byłby on wówczas w stanie nie tylko zamaskować zapach swego posiadacza, ale też wskazać mu drogę, pozwalającą na uniknięcie kontaktu ze znajomymi (jeżeli tylko udostępnialiby informacje o swoim położeniu w zsynchronizowanej sieci społecznościowej).

Jak na nowoczesny gadżet przystało, urządzenie miałoby uczyć się nawyków właściciela i planować emisję perfum zgodnie z jego harmonogramem dnia. Codzienne korzystanie z akcesorium skutkowałoby poprawą jego skuteczności wpasowywania się w zwyczaje użytkownika.

Mimo, że opis projektu brzmi dosyć absurdalnie, jest on absolutnie prawdziwy i został uzupełniony o szkice prezentujące potencjalny wygląd sprzętu, które możecie zobaczyć poniżej. Oczywiście, sam fakt zgłoszenia wniosku nie oznacza, że Google zmieni go w produkt o przeznaczeniu komercyjnym. Byłoby to dość zabawne, biorąc pod uwagę profil działalności tej firmy. Tak czy siak, warto mieć świadomość, że Mountain View ma nas za totalnych śmierdzieli.

No, i że pewnie pójdzie z nami na wojnę, gdy skonstruujemy gadżet do poprawy komfortu korzystania z komunikacji miejskiej w byłym bloku wschodnim.

Źródło informacji i zdjęcia: Engadget.com

podobne treści