mobile

Google opuszcza Windows Phone

Google nigdy jakoś szczególnie nie zależało na tym, by system Windows Phone rozwijał się prężnie. Trudno się dziwić, rozwój konkurencyjnego systemu nie jest w Mountain View priorytetem. Jednak z niektórych usług Google, na przykład z wyszukiwarki, można było korzystać na mobilnym systemie Microsoftu. Czas przeszły jest tu uzasadniony, ponieważ w ubiegłym tygodniu ją wyłączono.

Nie da się zaprzeczyć, że większość użytkowników przyzwyczajona jest do korzystania z usług Google, a niewystarczające wsparcie w tym zakresie mogło być pewnym problemem dla właścicieli telefonów z Windows Phone. Niektórzy mogą nawet twierdzić, że nieobecność większości aplikacji Google była jedną z przyczyn upadku tego systemu.

Niezależnie od przyczyn, Windows Phone sukcesu nie odniósł, a Microsoft wycofuje się ze wsparcia dla niego. To samo robi Google, które w ubiegłym tygodniu wyłączyło aplikację wyszukiwarki, czyli ostatnią ze swoich aplikacji, które jeszcze działały na Windows Phone. Teraz po jej uruchomieniu, zarówno podczas wprowadzania tekstu, jak i zapytań głosowych, pojawi się komunikat o problemach z połączeniem z serwerem. Użytkownicy, którzy jednak nadal korzystają z Windows Phone i chcą korzystać z wyszukiwarki Google, muszą przesiąść się na wersję dostępną z poziomu przeglądarki.

Biorąc jednak pod uwagę, że wsparcie dla Windows 10 Mobile przestanie być świadczone do grudnia przyszłego roku, a Microsoft ostatnie urządzenie z tym systemem sprzedał w kwietniu tego roku, zapewne i tak nie będzie ich za dużo.

podobne treści