aplikacjenews

Google oficjalnie zapowiedziało premierę swej pierwszej platformy fitness – Google Fit

Google ponownie rzuca rękawicę swemu rywalowi spod znaku nadgryzionego jabłka. Gigant z Mountain View dokonał wczoraj spodziewanej, oficjalnej zapowiedzi premiery platformy Google Fit, stanowiącej swego rodzaju odpowiedź firmy na zaprezentowany niedawno zestaw HealthKit Apple. I tym razem obyło się bez większych zaskoczeń.

Dokładnie tak jak wynikało to z treści olbrzymiej części nieoficjalnych doniesień w tej sprawie, działanie platformy Google będzie opierać się na zwykłym zbieraniu i wyświetlaniu danych pozyskiwanych przez zsynchronizowane z nią urządzenia bądź aplikacje typu fitness. W założeniu, całość ma być czymś w rodzaju  możliwie najbardziej kompletnego źródła czy centrum informacji o zdrowiu użytkownika korzystającego z przynajmniej dwóch bądź kilku narzędzi służących do monitorowania jego bieżącej kondycji.

Według barwnych opowieści Google, naczelną ideą przyświecającą twórcom platformy jest zwyczajna dbałość o zdrowie osób nieprzywiązujących wielkiej wagi do wykonywania regularnych badań. Zdaniem przedstawicieli giganta ludzkość osiągnęła już wystarczająco wysoki poziom rozwoju technologicznego, aby każdy z nas mógł względnie tanim kosztem kontrolować rozmaite aspekty swej fizyczności. A skoro tak, celem Google jest dostarczenie nam odpowiednich narzędzi, umożliwiających bezproblemowe sprawdzanie stanu naszego zdrowia bez konieczności udawania się z wizytą do lekarza. Tak o planach giganta z wypowiedział się jakiś czas temu szef działu Androida, Sundar Pichai:

Za BusinessWeek:

 

Według Pichaia, to szalone, że ludzie odwiedzają swoich lekarzy zaledwie raz w roku – o ile nie rzadziej – po to, by ci zwyczajnie przebadali ich puls i ciśnienie krwi. „Każdy człowiek powinien mieć możliwość wykonywania tych pomiarów o wiele, wiele częściej, z czasem uzupełniając je o coraz więcej danych”.

Trudno się z tym nie zgodzić. Zgodnie z premierowymi deklaracjami Google’a, platforma Fit już teraz może pochwalić się wsparciem wielu znaczących firm z branży technologicznej i odzieżowej. Wśród z nich znajdują się między innymi Adidas i Nike, które umożliwią synchronizację swych produktów sportowych z urządzeniami wyposażonych we wsparcie dla nowego tworu kalifornijskiego kolosa.

Pierwsi deweloperzy otrzymają dostęp do SDK Google Fit już w ciągu kilku najbliższych tygodni. Na razie nie wiemy kiedy możemy spodziewać się jej oficjalnego debiutu na pokładach rozmaitych urządzeń z Androidem. Jak tylko dowiemy się czegoś konkretnego w tej sprawie, z pewnością podzielimy się stosowną informacją.

Źródło tekstu i zdjęć: Gizmodo.com

podobne treści