aplikacjeWiadomość główna

Google: „nic jeszcze nie zrobiliśmy”

Chociaż niektórzy, tak jak na przykład Steve Wozniak, uważają, że mapy Apple nie są takie złe, bardzo dużo osób marzy jednak o tym by mapy Google trafiły na iOS 6. W zeszłym tygodniu pojawiały się informacje o tym, jakoby Mountain View już zuploadowało Apple odpowiednią aplikację, później, że prace nad nią trwają i zakończą się „przed świętami”. Niestety, mamy złe wiadomości Eric Schmidt oficjalnie temu zaprzeczył.

Przemawiając podczas japońskiej premiery Nexusa 7, Schmidt zaprzeczył jakoby Google miało już gotową aplikację dla iOS 6 mówiąc, że „nic jeszcze nie zrobiliśmy.”

Schmidt stwierdził także, że miał nadzieję, że Apple pozostanie partnerem Google ale decyzja o zakończeniu współpracy należała do Cupertino:

„Uważamy, że byłoby lepiej gdyby trzymali się naszych rozwiązań. Ale co ja tam mogę wiedzieć?” Powiedział Schmidt w Tokio. „Co mogliśmy zrobić, zmusić ich by nie zmieniali zdania? To ich wybór. (…) Chcemy, żeby byli naszymi partnerami. Cieszylibyśmy się z tego. Nie będę natomiast spekulował na temat tego co zrobią. Sami podejmą stosowną decyzję.”

Pomijając już sarkastyczny komentarz, wynika z tego, że Google nie zamierza spieszyć się z dostarczeniem map Google dla iOS 6. Dodajmy do tego czas jaki minie zanim aplikacja przejdzie sito Apple a może się okazać, że i „do świąt” się jej nie doczekamy.

[Reuters, Bloomberg]

podobne treści