news

Google najlepszym pracodawcą na świecie

Według rankingu Fortune, Google jest najlepszym pracodawcą na świecie. Co jest takiego fajnego w pracy dla giganta z Mountain View?

Pomijając olbrzymie zarobki Google oferuje niesamowite warunki pracy. Biura są przestronne, wygodne i dostosowane dla potrzeb pracowników. W siedzibach Google znajdziemy wszystko: od automatów do gier po możliwość regulacji brwi (głownie dla pań w Google). Pracownicy Google czują się tam, jak na wakacjach! Znana jest też anegdota o właścicielach firmy, którzy sprzeciwili się postawieniu nowego budynku blisko przy autostradzie – nie chcieli narażać pracowników na zanieczyszczenia powietrza. Budynki Google są zaprojektowane w szczególny sposób: posiadają np. zaawansowane systemy oczyszczania powietrza. W Google naprawdę zastanawiają się, jak przedłużyć długość życia pracownika o 30 lat.

Oprócz wygody pracy Fortune pochwalił Google za sposób traktowania pracowników jako partnerów lub właścicieli firmy. Google podobno ceni opinie osób tam pracujących, nawet jeśli jest to krytyka w stosunku do wyższego szczebla. Sam szef Google, Larry Page, uwielbia słuchać różnych propozycji na copiątkowych spotkaniach.

Jednak motto „nie bądź zły” jest egzekwowane w Google… [Mercury News]

podobne treści

  • lol

    Jakoś nie jestem przekonany…

  • sebek.b

    @lol właśnie dlatego stwarzają im takie warunki pracy. Pracują po 60h to jest po 12h w tygodniu to żeby nie strajkowali google zapewnia im dobre warunki, bo w sumie to jak praca na ciągłych wakacjach.