news

Google Music już jest!

Sklep z muzyką Google Music ruszył pełną parą, póki co tylko w Stanach. Co Google przygotował dla swoich użytkowników?

Google Music jest sklepem z muzyką i chmurą, w której można przechowywać do 20 tysięcy utworów. Ceny podobne jak u konkurenta – iTunes. Piosenki można kupić za najczęściej 99 centów, a albumy za 5 lub 10 dolarów. Przechowywanie do 20 tysięcy piosenek jest za darmo. Dostęp do muzyki w chmurze odbywa się przy pomocy komputera, telefonu z Androidem (głęboka integracja) lub nawet urządzenia z iOS. Aplikacja Music na Androida pozwala na streaming zakupionych utworów lub na wybranie, które mają zostać ściągnięte do dostępu offline. Pliki to MP3-ójki z bitrate 320 Kbps.

Google podpisał umowy z 3 głównymi wytwórniami (oprócz Warner) i paroma niezależnymi. Przekłada się to na 13 milionów utworów w kolekcji (iTunes ma 18 mln), ale na razie mamy dostęp do 8 milionów piosenek. Google zapewne pracuje nad umową z Warner, aby zapewnić bibliotekę utworów w rozmiarach konkurenta.

Każdą piosenkę przed zakupem możemy przesłuchać przez 90 sekund. W Google Music znajdziecie również specjalne okazje: np. niższa cena albumu, darmowa piosenka dnia czy materiały na wyłączność. Każdą piosenkę można umieścić na Google+, a jeśli zakupiliśmy album, to znajomi będą mogli bezpłatnie przesłuchać go w całości.

Usługa jest dostępna wyłącznie na terenie USA. Brak danych, czy i kiedy Google Music trafi do innych krajów. [Lifehacker, Google Blog, Google System Blog]

podobne treści