internetnewsWiadomości promowane

Google modyfikuje wyszukiwarkę grafiki

Idzie nowe. Google zapowiedziało wczoraj spory, bazujący na opiniach Internautów remont swojej flagowej wyszukiwarki grafiki. Czego możemy spodziewać się po zmodyfikowanej wersji narzędzia?

Przede wszystkim – wygody. By ją poprawić, Google zmieniło zwłaszcza dotychczasowy sposób wyświetlania podglądu obrazów. Od teraz – kliknięcie w miniaturę danego zdjęcia nie będzie skutkować natychmiastowym przeniesieniem nas na stronę źródłową pliku, a wyświetleniem jego podglądu na szarej belce z przyciskami umożliwiającymi m.in. przejście do jego pełnowymiarowej wersji (ewentualnie strony, na której pierwotnie go opublikowano). Poza kilkoma odnośnikami, pasek oferuje także garść zupełnie podstawowych informacji na temat danej grafiki (nazwa, typ, rozmiar, autor itp.).

Co dość ciekawe – wyniki wyszukiwania będzie można teraz wygodnie przewijać za pomocą najzwyklejszej klawiatury (nareszcie!). Jak możecie zobaczyć na poniższej grafice – kolejne, zaznaczone przez nas obrazy będą po prostu wyświetlać się na belce ulokowanej między ich miniaturami (na razie nie wiadomo czy uruchamiając podgląd nabijamy także odsłonę jego strony źródłowej).

I to w sumie byłoby na tyle. Nie wiem czy uważacie tak samo, ale według mnie zmiany zapowiadają się naprawdę ciekawie. Nowy podgląd sprawia wrażenie o wiele wygodniejszego, ładniejszego i… żywcem zaczerpniętego z rozwiązań stosowanych od dawna w urządzeniach mobilnych. Co by nie mówić, jest to zresztą swego rodzaju trend wśród obecnych gigantów świata technologii. Tak czy inaczej – Google zapowiedziało, że zmiany w wyglądzie wyszukiwarki będą wdrażane stopniowo, niezależnie od jej wersji językowej i kraju, w którym znajduje się dany Internauta. Równie dobrze mogły już więc dotrzeć do was. Sprawdźcie i dajcie nam znać, jak wam się podoba.

Źródłem obrazu jest oficjalny blog Google

podobne treści