aplikacjesamochody

Google Maps zagości w przyszłych Hyundai’ach i Kiach

Pomimo tego, że Google Maps jest najpopularniejszą aplikacją mobilną służącą do nawigacji, producenci samochodów raczej nie korzystają z jej potencjału. A szkoda. Od tej zasady są oczywiście pewne wyjątki (o nich później) ale dopiero umowa pomiędzy Google, Hyundaiem i Kią ma szanse sprawić, że Google Maps w samochodach nie będzie już ewenementem.

Na podstawie porozumienia obie firmy motoryzacyjne integrować będą Google Maps oraz Google Places w swoich przyszłych modelach samochodów. Pierwszym modelem samochodu, który na podstawie tej umowy wyposażony zostanie w pakiet nawigacyjny Google, będzie przyszłoroczny model Kii Sorento. Kierowcy będą mogli także wysyłać na komputer pokładowy samochodu informacje dotyczące celu podróży przy pomocy aplikacji mobilnej.

Natomiast Hyundai zintegruje Google Maps ze swoim oprogramowaniem Blue Link, dzięki czemu możliwe będzie głosowe wyszukiwanie celu podróży czy przesyłanie danych do samochodu za pośrednictwem własnej aplikacji mobilnej. Hyundai nie podał od kiedy zamierza wykorzystywać API Google Maps na swojej platformie, nie wiadomo też, które modele samochodów jako pierwsze skorzystają z tego udogodnienia. Ale można chyba bezpiecznie założyć, że stanie się to w przyszłym roku.

Tym samym Hyundai oraz Kia dołączą do Mercedesa, Audi i Tesla Motor, które już teraz oferują nawigację Google w niektórych modelach swoich samochodów. Jednak w przeciwieństwie do nich, koreańskie samochody są trochę tańsze.

podobne treści