gryinternet

Google Maps: Pokémon Challenge

Google od jakiegoś czasu eksperymentuje z technologią Augmented Reality, ale eksperymenty te jeszcze nigdy nie były tak ambitne, jak w przypadku nowej aplikacji powiązanej z Google Maps, w której użytkownicy mogą wykorzystać swoje tablety i smartphone’y do łapania Pokémonów pojawiających się w określonych miejscach.

No, przynajmniej tak wygląda to na promocyjnym nagraniu, które udostępnione zostało wczoraj przez zespół Google Maps. Niestety technologia Augmented Reality nie jest jeszcze aż tak zaawansowana jak reklamuje ją Google, a samo nagranie jest oczywiście powiązane z dzisiejszą datą. Niemniej jednak z tej okazji użytkownicy mają możliwość pobawienia się w łapanie Pokémonów, choć zabawa nie jest aż tak spektakularna.

W ramach przygotowanego przez Google Maps eventu z okazji Prima Aprilis, użytkownicy rzeczywiście mogą złapać sobie Pokémon. A nawet 150 Pokémonów, które ukryły się na na całym świecie, a odnaleźć i złapać je można właśnie przy pomocy Google Maps. Jeśli wierzyć nagraniu, jakie z tej okazji zostało opublikowane przez Google, na złapanie wszystkich mamy czas do jutra. Niestety na posadę Google Pokémon Master nie ma raczej co liczyć.

podobne treści