internetWiadomość główna

Google Maps: Plany budynków również na desktopie

Od wczoraj Google udostępnia użytkownikom desktopowej wersji Google Maps plany budynków. Na chwilę obecną plany dostępne są dla ponad 10 tysięcy lokalizacji.

W mapach Google dla Androida już od jakiegoś czasu można było sprawdzić plany niektórych budynków. W końcu dużo bardziej prawdopodobne jest, że użytkownik w centrum handlowym będzie miał ze sobą smartphone’a niż komputer. Ale teraz funkcjonalność ta dostępna jest także dla desktopowej wersji Google Maps. Funkcjonalność ta dostępna jest na razie dla lokalizacji w USA, Wielkiej Brytanii, Belgii, Kanadzie, Danii, Francji, Japonii, Szwajcarii i Szwecji.

Dzięki temu, że Google ma ogromne doświadczenie w tworzeniu map, można spodziewać się, że w najbliższej przyszłości pojawi się jeszcze więcej planów. Mało tego, Mountain View zachęca teraz nawet właścicieli i administratorów budynków użyteczności publicznej do nadsyłania planów swoich budynków.

Na razie nie wiadomo niestety kiedy w Google Maps pojawią się pierwsze polski muzea czy centra handlowe. Pełna lista lokalizacji znajduje się na stronach Google.

[Google via The Next Web]

podobne treści